Domů

Akce v luftě

Žádná akce v luftě :-(

Languages

Languages
TOPlist

Na jakým hadru do vzduchu aneb hadr to v žádné případě nesmí být Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 23
NejhoršíNejlepší 
Špatné počasí a chřipka, která se změnila v ošklivou bronchitidu (poznámka Markéty – sekundární bakteriální infekce komplikující běžné onemocnění způsobené chřipkovým virem), mne zlehka přidržuje na lůžku a u počítače. Výsledkem mého léčení je vedlejší produkt – článek - další pohled na časté otázky z diskuze na čem létat. Doufám, že jsem se nevydal na sebevražednou misi a že mě výrobci a prodejci neupálí na hranici jako kacíře.

„Na jakým hadru do vzduchu aneb hadr to v žádné případě nesmí být“ -  volné pokračování na téma „výbava pro motorový paragliding“
Posledně jsme si řekli, že objektivním kriteriem ve smyslu co si pořizovat za výbavu, jsou lítači.
Proč? Jsou to právě oni, kteří prošli tím martyriem pokusů a omylů a kteří si ho ještě dobře pamatují. Kterým Vy projít nemusíme, pokud se jich budete ptát anebo pokud se budete alespoň pozorně dívat a naslouchat jim. Budou to oni – zkušení piloti, kteří Vám dokáží ušetřit mnoho zbytečných šrámů na těle i na duši, o Vaši peněžence ani nemluvě. Nebojte se jich ptát, rádi vám odpoví, zvláště bude-li to po dlouhém klidném letu a úspěšném přistání…
Celý článek...
 
Franta, bývalý kronikář Flajklubu Vysočina - Reakce na článek od Marcella - Za kolik koupit či nekoupit výbavu pro ... Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 10
NejhoršíNejlepší 
Zdar jak sviňa,
rád bych taky píchnul do vosího hnízda. Samozřejmě je bez diskuze, že kdo umí vydělat peníze, koupí si novou výbavu. Je však spousta lidí, kteří touží létat v oblacích, ale schází finance. Z vlastních zkušeností vím, že se dá vše přirovnat k takové rovnici. Vyděláváš tolik, že si můžeš pořídit nový stroj? pak máš málo času na lítání, protože musíš makat. Jsi snílek s hlavou v oblacích? Pak ti schází peníze. Sám se počítám do té druhé skupiny, začal jsem před lety s půltrabantem. Bylo to těžké, ale lítal jsem a kupodivu jsem neměl jediné nouzové přistání. Začínal jsem na Sharonu 24 a rád na něj vzpomínám. Byly to doby, kdy každý pilot věděl o svém stroji vše a lítal podle toho, jak se o svůj stroj staral.
Celý článek...
 
NO TAK, NEHLASTE SE VŠICHNI.... Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 8
NejhoršíNejlepší 
když jsem kolem roku 1996 začal jezdit na slety, byl to pro mne vždy zážitek na který jsem se dlouho těšil. No měl jsem na to těšení čas. Byly v podstatě pouze dva. V červnu  legendární Vysoké Mýto a na podzim v září, často zasněžený Červený potok.
Nastartoval jsem fotografický přístroj a tehdy dost drahou videokameru a jal se mlsně obcházet všech deset strojů. Dva pásky po 60minutách jsem natočil !! Moc se na to nedá koukat, 60minut jsou to záběry různých technických vychytávek a detailů. Ovšem pastva pro konstruktéra a technika to byla. Co stroj to originál. Tříkolky s trabantem s reduktory či bez. Krosny s půltrabanty a sem tam nějaký zbohatlík s tehdy první krosnou z Hranic s motorem Solo 210 považte bez dobíjení za letu!!!!!!
Jó kde byla tehdy Nirvana.
Celý článek...
 
Za kolik koupit či nekoupit výbavu pro motor. paragliding. Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 15
NejhoršíNejlepší 
Přátelé, kamarádi, za každé takovéto email su ščastné jak sviňa. Konečně zase někdo neměl fedry a pokusil se něco semolit, tak tady to máte a tobě Marcello moc dík. No a pro ostatní by to mohla být výzva, co takhle poslat pár řádků třeba na téma jak jsem si polítal v roce 2008, no a když k tomu bude i nějaká ta fotečka, to už bude těžké valčík. Kurňa dyť to děláme pro sebe a vo tem to je néééé,, Proksik.

Ahoj Proksíku 
Dnes bylo ošklivě, já ležím s chřipkou a tak jsem hodil na papír pár úvah. Nabudeš- li dojmu, že je to téma , které by mohlo někoho zajímat a že je to ze zajímavého úhlu pohledu pak s tím nalož jak uznáš .  
Zdravím Marcello
Za kolik koupit či nekoupit  výbavu pro motor. paragliding. Často odpovídám na  dotazy a čítávám diskuzi na téma  za kolik se dá pořídit výbava pro motor. paragliding , kde a na čem se dá ušetřit,  na kolik nás přijde letová hodina. 
Celý článek...
 
MORAVSKÝ KAMEŇ 2009 Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 12
NejhoršíNejlepší 

MORAVSKÝ KAMEŇ 2009  

MORAVSKÝ KAMEŇ je přeletová soutěž, jejíž druhý ročník vyhlašuje:  Ing. Roman Pavlík , Petr Proks a spol.
(jury se během roku plynule mění, dle toho jak se zájemci chovají k vyhlašovateli)
pro období od: 1.2.2009 do 31.10. 2009 v kategorii: MOTOROVÝ PARAGLIDING

ÚVOD A O CO JDE:

O nic jen o pěkné lítání. Jak se ukázalo v prvém ročníku nesplnili jsme to hlavní, přiblížit motorový paragliding termickému létání i když už tu první vlaštovky, které potěšili srdce starce byly. Ale zase spousta nových pilotů se odpoutala od svých louček a letišť a podnikla své první dálkové lety. Nevím jestli nejsem s tímto výsledkem spokojenější.
Jsem toho názoru, že pokud se cíle nedosáhlo, je třeba ho upravit. Takže věřím a doufám, že i letos na konci roku uvidíme pár pěkných a obdivu hodných letů. A je jedno jestli to bude špičkový výkon s motorem, špičkový výkon s vypnutým motorem v termice, nebo špičkový výkon začínajícího pilota, pro kterého bude jeho prvních 20km prostě bomba. Doufám, že si každý najde svou „parketu“. Ale musím podotknout, že mě se líbí termika (je to zadarmo) a potichu doufám, že to letos nějaký „thermik“ vyhraje.
Vyhlašuji proto, spolu s kamarády, dle svého práva uvedeného v PODMÍNKÁCH PRO VYHLÁŠENÍ KAMEŇA  (a viz níže), tuto soutěž.

Celý článek...
 
Nej článek Kameň 2008 Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 
Přátelé, kamarádi

Dluhy mají být splaceny a začít KAMEŇ 2009 a nevyhlásit nejlepší článek za rok 2008 je přinejmenším sprosťárna. Jako nejlepší JURY jednohlasně a bez protestu vyhlašuje článek od Mlčocha. Má to vtip, pěkně popsaný let a navíc nám vyhrožujeSmile. Hodnotili jsme pouze článek, ne Mlčochovu snahu stát se největší petardou na obzoru, nebo snahu perořízkem odhodit hlavní padák.
Takže Mlčochu gratulujeme, a neboj slíbenou Proksovici dostaneš (vždyť ti ji hlídám) a není to vše, od Sky máme pro tebe pytel a ledvinku (obojí máš prej chabrus)Laughing  Tak a toto je ten nej článek roku 2008.........
Celý článek...
 
MATERIÁLY PADÁKŮ A POMLUVY Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 9
NejhoršíNejlepší 
Takže, už mne dost s..e, když slyším, nebo čtu, že ten, který výrobce používá to či ono. Nevím komu to slouží, ale je fakt, že občas to běží na internetu, snad o všech výrobcích u nás. Snad jen MAC  toho bývá ušetřen, protože je už někde jinde, a tak vysoko se špatně plive. To by se člověk taky mohl zaplivat sám.  Setkal jsem se ve své praxi osobně se čtyřmi  výrobci a příští týden hodlám navštívit pátého (SKY). O diskuzích s nimi musím říci, že jsem je často schválně provokoval dotazy na jiné výrobce (a že provokovat umím to víte). Negativními reakcemi totiž poznáte charakter člověka a tím si odvodíte úroveň firmy. Je samozřejmé, že mi ani jeden, neřekl, že konkurenční výrobek je lepší než jeho dítě. Vaše dítě, je vždy nejlepší, i kdyby kradlo. Schválně se mne zeptejte, která tříkolka je nejlepší a nejhezčí a nejpraktičtější a nejpevnější na světě. 
ALE, až na drobné popichování a vychvalování svého peří, se ŽÁDNÝ ZE ZMÍNĚNÝCH VÝROBCŮ  v mé přítomnosti nevyjádřil negativně, a už vůbec ne hanlivě o druhém. Všichni bez rozdílů, viděli nedostatky druhých, ale vždy bylo cítit uznání a respekt k protivníkovi. ŽÁDNÝ  z nich se nesnížil k takové podpásovce jako jsou použité materiály.
Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa: Berka Tomáš Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 
Tak s Romanem makáme na dokončení příprav na spuštění Kameňa 2009, všem rozhlásíme že ještě není spuštěn, Berkovi 3x a ejhle kdo nás zase překvapil. Hlásím let do Kameňa já Tomáš Berka, není to na zkoušku, chci být první a první. Dostal vynadáno po telefonu ať dá pokoj, za 30 min. zvonek Tomáš ve dveřích a že tady mám flešku, kdyby to nedošlo mejlem a pár švestiček z vlastní zahrádky. Co už s ním, stejně mu to neuznáme, nemá célkovou délku tratě, Kameň ještě není spuštěn, ale švestky se hoděj. Na druhou stranu tady máte příklad kde udělal chyby v nahlášení a jak na to. a vo tom to je Proksík
Zpráva o letu:  Tak jsem si řekl, že prubnu přihlášku do Kameňa, abyste neřekli, že vítěz KAMEŇA 2008, už na to kašle. Letos Vám to určitě zadarmo nenechám a budu bojovat. I když mně Roman nenápadně naznačil, že si něco najde a že to moje jméno dvakrát vyrejvat na pohár nebude. Nicméně jsem bojovník a lehce se nevzdám. Sešli jsme se v hojném počtu na Brněnské přehradě. Kecalo se o všeliščem, ale jedinej já jsem mněl funkční fo´ták a mohl fotit. Toho jsem náležitě využil a hned si i něco nafotil do Kameňa. 
Celý článek...
 
Tak to vozkóšíme né Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 

Přátelé kamarádi

Přípravy na Kameň 2009 vrcholí, byl zveřejněn formulář na odesílání letů. (Nahlásit let) Prosím vyzkoušejte ho (zkuste odeslat zkušební let, nezapomeňte vyplnit emai a přiložit nějaké to foto zabalené do ZIP složky max.6Mb).

Měl by vám dojít email s obsahem co dojde nám, tak mi prosím pomozte to voprubovat jestli to šlape.

To že tam nesó háčky a čárky není žádná křivá válka na Vás Kameňáky, ale voni ty programy na odesílání to nějak negómó. Vy ale pište vše normálně na vyplněná data to nemá vliv.

Winka vo tom to je Proksík 

 
Smradlavka jak dětská prdýlka a ještě k tomu v zimě Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Tak jak je poslední dobou již zcela normální, že já jsem ten poslední který mně organizuje co budu dělat, nepřekvapil mě ani telefonát, email, zpráva na diskuzi a dopis od Berky, že v 9:00 musím být na Smradlavce, a že je to důležitý a když nepřijdu tak nejsu kamoš, že tam budou všichni atd., atd. Ráno je příjemných -12 no prostě idylka na zemní práce. Na Smradlavku dojíždím v 9:30 nikde nikdo jen Schulz, Berka a bratr Kočičák se opírají o lopaty. Opřel jsem se tedy také o svoji lopatu, to jen pro to , že nechci trhat partu a nerad bych byl osočen z flákání.

Celý článek...
 
Vánoční nadělení na Falconu Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 10
NejhoršíNejlepší 

 Po zkušenostech z minulého roku, kdy jsem auto po příjezdu musel kompletně zrekonstruovat a zbavit radiace, padla volba na Kamila jakožto šoféra. Ten po vyslyšení naší prosby s radostí souhlasil a že mu nevadí když veze inteligenci a že se rád dozví něco z našich hlubokých myšlenek. Žízeň ve voze jsme utěšili douškem pramenité vody a v duchu pokárali kořalečníky.

Po příjezdu na letiště a uvítání se s kamarády koukáme na filmy, pojídáme chléb a popíjíme chladné podmáslí. Když začala znělka spotu z relace Brněnské 1TV, kde jsme s Laďou Palečkem ze sebe dělali kašpary (a toto video bylo určené pouze pro sponzory a budoucí generace a nemělo se dostat na veřejnost) začal jsem se bát o trapas. Dušan, ale nezklamal a parodie se mu opravdu podařila. Velká škoda ztráty Tomova DVD, myslím že by zabodoval.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí21222324252627DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Tak toto je moje práce v Joomle. Snad se bude líbit.