Domů

Akce v luftě

Žádná akce v luftě :-(

Languages

Languages
TOPlist

Hlásim let do Kameňa: Trojúhelník nad Sázavou a Černými lesy - Jirka Paleta alias Jipák Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Tak tohle je můj první letošní příspěvek do Kameňa. Počasí zatím moc nebylo a když bylo, tak jsem zase nemohl já. Předpověď na úterý 9.7. byla lepší než v pondělí a tak jsem v 19:20 odstartoval z letiště u Říčan u Prahy na trojúhelník známým terénem – nejdřív nad Sázavu, pak podél ní až do Sázavy. Odtud podél Ždánického hřebenu na sever někam k Českému Brodu a pak zpátky. Po startu občas potkávám termické bublinky, ale jsou moc malé a nejdou ustředit. Kolem lesů u Ondřejova volím cestu jižním směrem a k Sázavě se dostávám kousek od Chocerad. Pak jedu proti proudu řeky a za chvíli jsem u Sázavského kláštera. Ten je prvním otočným bodem a odtud pokračuji na sever.

Laughing Jirka Paleta alias Jipák

Celý článek...
 
Plán letů - od: Tom (Klestil) Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

tabulkaAhoj, posílám orientační tabulku pro plánování letů v klidu domova. Možná se bude některým pilotům hodit pro rychlejší orientaci.  Není to žádný zázrak ,ale funguje to. Tabulka nepočítá s odpory padáků a jejich režimy. Je to postaveno na rychlostech, spotřebě, síle a směrech větru. Prostě selská matematika. Vyplňují se políčka jen s názvem Zadej. U větru jsou použité rozbalovací nabídky. Tabulka má tři části od jednoduchých výpočtů až po trojúhelník.

Smile Ahoj pilot Tom (Klestil).

 

 
Už bylo na čase poslat Tchýňu do luftu Tisk Email

a to doslova. :-) Jak se říká, silný zážitek vám nikdo neveme a let balónem je ideální dárek ke kulatinám. Po dlouhé sérii nepřízni počasí to konečně klaplo a manželčina maminka a moje bezvadná tchýně se slzou v oku nastoupila do koše balónu. Start na Priglu, fókalo k Čebínu a pilot to tipoval někde k Drásovu a všichni sedli na Smradlavce. Pozemní doprovod bloudil v okolních lesích a tak jsme se nakonec svezli i v tom velkým náklaďáku s nápisem HUMMER, když jsme jim šli naproti. Manince se let líbil a má plné pochopení pro moje poletování. A vo tom to je.

Wink tak příště v luftě zase já, Proksík

 

 

Celý článek...
 
A je to tady! Můj první nouzák. Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

nouzákA je to tady! Můj první nouzák. Tahkhle brzy jsem ho opravdu nečekal. Přestože mám něco málo nalítáno, pořád se považuiji za začátečníka a tohle se přece začátečníkům nestává!!    Víkend byl jako malovaný a po období dešťů byl ve vzduchu snad uplně každý. V sobotu jsem se porve přemluvil, vstal v 5:00 a asi za hodinu se v lehkém proti vnutil do vzduchu u Protivanova na louce u vrtulí (trávu mi zrovna posekli naši zemědělci, tak to šlo jedna radost) a vydal se na oblíbený výlet směrem na Konici do lehkého protivětru. Poctivě jsem oblétával lesy nebo se držel okrajů pro případ přistání. Cestu jsem znal a tak za půlhodinu s průměrem 22km/h (víc ze svého Instikta nedostanu) jsem byl na místě. Měl jsem v plánu letět zpátky krásným údolím přes Čunín do Ptení, a protože termika zatím necloumala mým majestátem, vydal jsem se na cestu. Vítr mi pofukoval z boku do zad a letělo se o poznání rychleji. Chvilka kochání nad známými místy ovšem z ptačího pohledu a směr Protivanovské vrtule. Začali se dělat mráčky, jak stoupal ranní opar, ale pořád krásný klidný let.

Innocent Jarda.

Celý článek...
 
S Kočkou do luftu Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Medard zase kecal a místo oleje u nás příjemně pofukovalo. Na benzince se potkávám s místním lítačem jedním z bratrů Kočkových, kterej je v luftě snad pořád. Dnes do luftu nechtěl, že je tam furt, ale že zavolá a snad si to prosadí. Prosadil, tentokrát letíme na sever mrknout na kurzíky a poflakovat se kolem. Já 104kg v trenkách a vydechlej, plně zartimovaný Velvet, sem tam 360 obrat, Kočičák odrtimovanej Trend 28 odhaduji tak 75kg – po grilovačce a s plným spedem ale letíme spolu co já nahnal na kilech on zase umem pilotáže a křečemi jak v tom furt stál. Už z dálky bylo vidět kurzíky jak lítaj okruhy, tak jen zdvořilostní průlet a flákačka po okolí. Pěkně to začalo ob-den v luftě a vo tom to je.

Wink Proksík

Celý článek...
 
Tento tyden uz druhy let do KAMEŇA - Martin Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Ahoj, tak tento týden, to docela vychází – hlásím už druhý let do Kameňa. Tentokrát jsme to vzali se Šedivákem už trochu víc vážně a naplánovali delší trať a letěli opravdu trojúhelník a ne čtverec :-).  Jelikož jsem vloni kvůli větru vzdál let do Boskovic, tak jsem se rozhodl to letos napravit. Druhý bod jsem přizpůsobil tak aby mi vyšel pěkný trojúhelník, a proto mi vyšla Chornice. Navíc poslední rameno vycházelo podél kolejí pěkným údolíčkem, takže nebylo co řešit. Zbytek jsme už měli natrénovaný z pondělí, a tak předstartovní přípravy a start byly celkem rutina. Každopádně to byl pěkný výlet. No a jelikož obrázek vydá za tisíc slov tak zbytek viz. přiložené fotky.

Tongue out Létu zdar Martin

Celý článek...
 
ČAF zase komplet v luftě Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Není nad to se na večer dostat do luftu stanovit si alespoň přibližnou trasu a bez ambicí závodu se kochat krajinou. Toto byl náš první letošní společný let s Kamilem. 75Minut poletováním po cca 20km okolí od startu. Ze Smradlavky obletět Železné, k Drásovu, Čebínu, mrknót na Sentickou startovačku a zase žlutej padák (koupil jsem si žlutej, protože každej měl červenej jako já – asi jsem nebyl sám s tímto nápadem). Dál přes Býtíšku na hrad Veveří, a zpět přes Knínice na Kuřim, Čebín,  Malhostovice, Nuzířov, Skaličku, Všechovice a se západem bezpečně zpět na Smradlavku. Protože jsem doma založil vinohrad, součástí letu bylo i hledání špačků (pták – né vajgl), ale naštstí se drží víc na jihu. Pěkné to bylo, na čtvrtek hlásí super počasí, tak snad to klapne.

Wink a vo tom to je Proksík

 

Celý článek...
 
Snad budu letos prvni - hlásím let do Kameňa - Martin Tisk Email

Ahoj, doufám, že letos budu první, kdo nahlásil let do Kameňa, a tím i na chvíli na prvním místě. Čekal jsem na první příležitost od vyhlášení a ta se naskytla toto pondělí. Ještě večer jsem se domluvil se Šedivákem (starším), no a ráno jsme vyrazili směr sv. Kopeček (u Olomouce). Když už jsme tam byli, tak jsme se podívali i do ZOO. No zvířat jsem moc neviděl – ještě asi spala. Domů jsme se vraceli přes Dub nad Moravou. Zde jsme potkali místního lítače(jméno bohužel nevím), který nás doprovodil až na Stichovice. Na závěr bych ještě přidal pár poznatků: - po ránu je ještě zima (vzal jsem si tenké rukavice) a  tráva je ráno mokrá (při přistání jsem hodil menší tlamu)

Smile Létu zdar Martin

Celý článek...
 
MORAVSKÝ KAMEŇ 2013 Tisk Email

MORAVSKÝ KAMEŇ 2013


MOTTO: KAŽDÝ BY MĚL SVÉMU SPORTU DÁT NĚCO ZE SEBE.

MORAVSKÝ KAMEŇ je přeletová soutěž, jejíž šestý ročník vyhlašuje:

Ing. Roman Pavlík , Petr Proks a spol.

(jury se během roku plynule mění, dle toho jak se zájemci chovají k vyhlašovateli)

 

pro období od 20.4. 2013 do 31.10. 2013  v kategorii MOTOROVÝ PARAGLIDING

 

ÚVOD A O CO JDE:

No tak nám konečně začíná letovo a můžeme vyhlásit náš Kameň 2013. Letos ho vlivem počasí vyhlašujeme o hodně později než v uplynulých letech, ale věřím, že to doženeme a v prosinci budeme na Falconu vzpomínat na mnoho krásných a hodnotných letů. Pro budoucí členy rodiny kameňáků jen o co jde. O nic jen o pěkné lítání pro všechny. Pro staré kameňáky jen poznámka, nic nového jsme nevymysleli, jen termikářům přidáme na součiniteli.

Jinak postaru:

Takže nejprve kategorie:

VÍTEJTE NOVÁČCI.

Je spousta nových pilotů, kteří udělali pilotní průkaz a létat kolem letiště je už nebaví. Jde nám o to zdokonalit jejich umění a tím i bezpečnost letu. Jenom plánováním a přemýšlením o letu se pilot zdokonaluje takticky a letovými hodinami se zdokonaluje po pilotní stránce. Soutěžení v jakékoliv podobě tedy zvyšuje Vaše pilotní umění. Je čas si to uvědomit. A od toho Kameň je. Naučíte se plánovat let, pracovat s mapou a předpovědí počasí. Naučíte se základům focení ze vzduchu, zjistíte na co Vaše křídlo ještě má a na co už ne, a že uletět stovku zase taková sranda není.

VÍTEJTE BORCI.

Už nejste žádné ořezávátka, máte už za sebou pár hodin? Sice nejste soutěžní typ, ale a přece jenom se díváte kolem sebe, jak na tom jste v porovnání s ostatními? Pracovat s mapou už umíte, ale proč mají ti nejlepší tu spotřebu tak malou, přes to že mají stejný motor? No protože už mají zkušenosti. Sem tam se svezou ve svahovém proudění, sem tam využijí nějaké bubliny a ono se to sečte. Je třeba se jim přiblížit nebo je předehnat. A od toho Kameň je, srovnávat se s nejlepšími znamená zdokonalovat se.

VÍTEJTE SUPERBORCI

Létat super vzdálenosti s plnou nádrží už Vás nebaví, létat mezi tyčkami taky není Vaše parketa? Létejte termiku. Sice to není takový odvaz jako bez motoru, přece jen ten motor něco váží a odpor to má jako prase, ale zase máte jistotu že nevyhnijete do lesa, nebo do rybníka. No a když to vypnou, nebo Vás to přestane bavit tak se to prostě nastartujete a letí se domů. Ten trénink v odpolední termice se rozhodně neztratí.

VÍTEJTE STRYSKOVÍ PILOTI

I na Vás jsme mysleli, v poslední době se začínají prosazovat motorové speciály. Je třeba, aby se i jejich piloti ukázali. Jedna z doplňkových cen letos bude cena o největší traťovou rychlost. Tak nám tedy ukažte, co to umí.

VÍTEJTE PILOTI, KTEŘÍ SE NEBOJÍTE NAJÍST

I na Vás jsme mysleli, pořád jsme hendikepováni svou hmotností, proto tento rok vyhlašujeme další z doplňkových cen a sice o nejlepší účinnost vašeho stroje. Žádáme Vás tímto, aby jste do přihlašovacího formuláře vepsali i Vaši STARTOVNÍ SUCHOU HMOTNOST ! Kolik Váží Váš stroj a padák máte v techničáku a kolik jste přibrali přes zimu snad víte taky. Kategorie tedy bude přepočítávat vaši spotřebu dle vzorce S/kg. Možná to zajímavé srovnání. Loni jsme tuto soutěž nevyhodnotili, ale vydržte, uvidíme co se ukáže po dalším ročním sledování.

Takže i pro letošní rok ponecháme duch soutěže a zkrátka:

VÍTEJTE VŠICHNI.

Jak je patrno všichni jste vítáni a každý si může zvolit svou stopu vzduchem a porovnat se s kamarádem, který letí zrovna tu Vaši stopu.

Celý článek...
 
Medvědi se probouzejí i na okraji Vysočiny Tisk Email

Konečně JARO i u nás, pravda skalní jedinci bzučeli luftem mnohem dřív a já jim to patřičně záviděl, ale včerejší počasí vylákalo i ty poslední spící medvědy u nás. Na startu 2-3m/s tak to bylo zadarmo. První let byl samozřejmě kochačka po okolí. Cestou potkáváme od Brna dva padáky a chvíli společně kroužíme nad hlavami líbačů na pecce. (oblíbené místo romantických páru). Pozdravit traktoristy u Malhostovic , nedohonit čápa nad Skaličkou, mávat na kolisty u Všechovic  a zase zpátky k Čebínu, Drásovu, Tišnovu a se západem na zem. Hodina v rovným a relativně už teplým luftě na první let sezóny nádhera.

Laughing a vo tom to je Proksik

Celý článek...
 
Ahoj kamarádi! Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 19
NejhoršíNejlepší 

Už pár týdnů přemýšlím o tom jak bych Vám všem, kteří něco pořádáte a organizujete pro Ty druhé, poděkoval. Nejprve jsem přemýšlel o soutěži, ve které bychom hlasováním a přidělováním  hvězdiček  vyjádřili míru díků a spokojenosti za zorganizovaní té které akce, prostě mohli jsme tu mít „krásnou soutěž“, ale nakonec  jsem si řekl ne.

   Už to, že někdo najde trochu času a odvahu, napíše do „akce v luftu“ že jde někam lítat, pozve tam ostatní je skvělé a patří mezi vítěze naší soutěže.  A co teprve Ti co za nás sedí na schůzích  LAA, kryjí nám záda, dělají instruktory, techniky, inspektory a starají se, abychom mohli dál „bez starostí lítat“... Nemněli bychom při této příležitosti zapomenout na výrobce techniky, kteří ve většině případů dělají charitu a jen z velké lásky k motorovému létání vyrábějí stále nové a nové mašiny, která nás dostávají bezpečněji a spolehlivěji do vzduchu a je to jak o krosnách, tak o padácích.

Laughing  marcello

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Tak toto je moje práce v Joomle. Snad se bude líbit.