Domů Moravský KAMEŇ 2012 Hlásím let do Kameňa Brka Tomáš

Akce v luftě

Žádná akce v luftě :-(

Languages

Languages
TOPlist

Hlásím let do Kameňa Brka Tomáš Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 33
NejhoršíNejlepší 

(poznámka Jury: začali jsme s úpravou gramatiky, potom slohu a nakonec to upravili aby to mělo smysl, jenže výsledný článek byl o něčem úplně jiném, tak jej necháváme v původním znění)
Tak se rok s rokem sešel a koukám, že mi málem ujel vlak. Léto je nenávratně v čudu a blíží se uzávěrka soutěže o Moravský kámen. Počasí už nenasvědčuje, že bi se dal odlétnout nějaký pěkný, termickém let a tak jsem vyladil svoji Nirvánu v očekávání, kdy se udělá bezvětrné počasí a zrovna i budu mít trochu času.
Ten den se konečně naskytnul. Den předem jsem opět pečlivě studoval mapu, počasí, neletové prostory, no prostě jsem si dělal pečlivou, teoretickou přípravu. Následný den jsem již od rána pečlivě studoval vývoj počasí a hlavně oblohu, která se úspěšně zalila do husté mlhy. No to snad ne! Navečír se ale ukázalo sluníčko a tak jsem již na nic nemohl čekat. Bohužel už bylo spousty hodin a nějaký delší let, bych do západu slunce stejně nedal a tak jsem tento let opravdu pojal jen jako, prolítnůtí se, po známém i neznámém terénu a při tom si jen tak lehce zazávodit.

Wink Berka Tom

Z heslem „ Jdu si zalítat pro zábavu a třeba to i něco hodí, „ jsem se vrhnul do oblak.
Startoviště na Smradlavce se již zaplnilo místními piloty a tak bylo na startu i veselo. Zamával jsem jim a vzhůru na trať. Bezvětří se bohužel nekonalo, ale i tak to vcelku letělo. Cestou jsem si kroužil, fotil, prohlížel podzimní krajinku pod sebou, kochal se, … prostě jsem si let báječně užíval. Cestou jsem zahlédl, jen tak lehce pohozený vrtulník. Co dělal pilot i s pasažérem, kousek od tam popisovat nebudu. ( Co kdyby to tady četli děti :o) ). Sluníčko bylo ještě dostatečně nad obzorem, když jsem otáčel nad prvním otočným bodem. Mimochodem, moc zajímavě udělaný dům kousek u Globusu v Brně.
Oblítnul jsem letiště v Medklánkách dostatečným obloukem, i když provoz MPK byl i zde a aeroklubáci se evidentně do oblak nějak nehrnuli. V jednom lese, nad kterým jsem přelétával, si příroda evidentně z nás dělá pi .. . (viz foto). Kolem přehrady jsem si dolítnul až za Veverskou Bítýšku do obce Lažánky, kde byl můj další otočný bod. Bylo nádherné pozorovat krajinu, kdy stromy mnění barvy a zapadající sluníčko vytváří, néjen ze vzduchu, opravdu velmi melancholickou atmosféru. Prostě pohodička.
Na přistávačku, opět na Smradlavce, jsem dolítnul, když se slunce, zlehka dotýkalo obzoru. Rychle sbalit vybavení, neb rosa, už i v tuto dobu, začala můj stroj velmi rychle vlhčit.
Byl to jeden z mokách, moooc příjemných letů. Teplo, krásné panoramata, fajn kamarádi na Smradlavce… , prostě pohoda. S lítáním na MS ve Španělsku, se to vůbec nedá srovnat. Hold, je moc krásna naše Česká zem. Do Kameňa jsem sice žádný supr „flug“ nepředvedl, ale oto více, jsem si to vážně užil.

Surprised Berka Tom

Let do Kameňa no.1 – 2012
1. Pilot : Berka Tomáš, Tišnov
2. Kluzák, typ krosny, či tříkolky: ANTEA M - SKY PARAGLIDERS, NIRVANA INSTINCT - Simonini
3. Startovní suchá hmotnost : 142kg
4. Datum letu: 19.10 2012
5. Čas startu: 5:45
6. Čas přistání: 6:50
7. Čistá doba letu: 1,05
8. Startovní bod: Stanoviska - Smradlavka
9. případný otočný bod č.1 (u trojúhelníku): zajímávej dům v obci Morá Hora
10. případný otočný bod č.2 (u trojúhelníku): polní křižovatka u obce Lažánky
11. Cílový bod: Stanoviska - Smradlavka
12. Naměřená přímá vzdálenost mezi otočnými body: 42km
13. Spotřeba pohonných hmot: 3,5


anew_cedule
anew_cedule anew_cedule
asmradlavka
asmradlavka asmradlavka
az_postartu
az_postartu az_postartu
hrad_veveri
hrad_veveri hrad_veveri
ja
ja ja
letiste_med...
letiste_medlanky letiste_medlanky
parking_na_...
parking_na_smaradlavce parking_na_smaradlavce
pecka_u_ceb...
pecka_u_cebina pecka_u_cebina
pica_v_lese
pica_v_lese pica_v_lese
podzim
podzim podzim
prygl
prygl prygl
prygl_dozad...
prygl_dozadu prygl_dozadu
sestrelen
sestrelen sestrelen
skladka_s_v...
skladka_s_vrtulnikem skladka_s_vrtulnikem
snad_prelit...
snad_prelitnu_vodu snad_prelitnu_vodu
z_mapa_letu
z_mapa_letu z_mapa_letu
z_nadrz_po_...
z_nadrz_po_letu z_nadrz_po_letu
z_OB_1
z_OB_1 z_OB_1
z_OB_2
z_OB_2 z_OB_2
z_nadrz_pre...
z_nadrz_pred_letem z_nadrz_pred_letem

 

Tak toto je moje práce v Joomle. Snad se bude líbit.