Domů Moravský KAMEŇ 2011

Akce v luftě

Žádná akce v luftě :-(

Languages

Languages
TOPlist

Kameň 2011
Falcon 2011 vyhlášení Kameňa Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 12
NejhoršíNejlepší 

Už od 12 Prosince začínám pozorovat v opakujících se cyklech bolest v oblasti jater. Je to jasné, blíží se Falcon, vyhlášení Kameňa 2011, spusta kamarádů a ještě více chlastu. Bohužel letos nejede mladej Šiki a navíc řídím tam a hlavně zpět, tak to nevidím na nějakej moc velkej rozstřel. Cestou koupím kvítka na který Roman zase zapomněl. Po přivítání, si mě hned berou stranou ti co nesmím jmenovat (slíbil jsem to Jarkovi) s dotazem, co že letos zase provedeme Romanovi. Nic není připraveno tak jak předminule to uzený v kamnech, takže mu tentokrát neuděláme nic ale na oko se budeme tvářit jako že se něco chystá. Když k Romanovi posíláme postupně už osmého, který ho varuje, že náhodou zaslechl, že se na něho něco chystá a ať si dá bacha, hluboce rozvážně a moudře mi promlouvá do duše a apeluje na moje svědomí a moudrost čestnost a smysl pro spravedlnost (řekl něco v tom duchu, že mě zmlátí jak se něco stane)

Laughing a vo tom to je Proksik

Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa : Marek Malý Tisk Email

Vážená Jury, posílám vám můj poslední letošní let do Moravského Kameňa. Po třech vcelku vydařených dlouhých výletech jsem se rozhodl pro krátkou, ale snad rychlou trať. Rychlost snad umožní rozumné povětrnostní podmínky a mnohými zavrhované motorové křídlo MO.YO od specialisty- firmy JOJOWINGS. V domácí přípravě jsem si naplánoval téměř rovnormenný trojúhelník Vrbičany, zámek Libochovice, rozcestí u Budyně nad Ohří a zpět. I když se jedná o mě dobře známé prostředí, tak poslední říjnový den jsem ho téměř nepoznával. Ne že by došlo k masové přestavbě jmenovaných měst a obcí, ale opět selhala viditelnost. Tentokrát ne nízkou mlhou, ale zajímavou jakoby inverzí, která od neurčité vzdálenosti tvořila naprosto neprohlédnutelnou stěnu. A to takovou, že ani majestátní zřícenina hradu Hazmburk, kterou jsem míjel (měl jsem míjet) na trase k OB1, nebyla vidět ani z bla. A tak se i takovýto krátký let stal dobrodružným.

Laughing Ahoj Marek

Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa : Marek Malý Tisk Email

Ahoj Vážená Jury, po posledním letu do Moravského Kameňa, který pro mě skončil úspěšně tím, že jsem doletěl do místa startu, ale vlasně byl neúspěšným, protože jsem musel plánovaný trojúhelník značně zkrátit, jsem se rozhodl ještě zabojovat a zkusit tak první místo v tabulce získat zpět. Radek je fajn kumpán, ale těch 90 bodů které mi nadělil svým posledním letem nemohlo zůstat bez odpovědi.

Povětrnostní předpověď vypadala slibně (ale to i posledně) a tak jsem se vydal na oblíbenou startovačku- model plac u Vrbičan. Už když jsem projížděl polabskou nížinou jsem z auta viděl sotva na 100 metrů, ale doufal jsem, že na vyvíšenině na které se Vrbičany nacházejí bude viditelnost lepší. Nebyla. S velmi smíšenými pocity jsem začal připravovat stroj a další potřebnosti s nadějí, že se mlha protrhá. No nestalo se tak.

 Laughing S pozdravem Marek Malý

Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa: Marek Malý Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

Po měsíční abstinenci od létání způsobené vlekoucí se reklamací krosny jsem se konečně vnutil do luftu. A začal jsem tam, kde jsem před měsícem skončil, tedy na modelářské louce u obce Vrbičany a ambicí na FIA trojúhelník. Jen s rozdílem teploty vduchu o cca 20 stupňů a celkově pošmournějším počasím. Plán zněl: Vrbičany, Most, Děčín, Štětí, Vrbičany. Na nohách tři vrstvy, na těle čtyři, el. rukavice, o cca 8 litrů těžší batoh na zádech a jen minimální pomoc větru, ale odstartoval jsem. Kolečko nad startovačkou, nezbytné foto průletu startu a hurá na trať. A hle!! něco mi na paludě chybí. Vario je ještě někde v tašce, protože jsem ho ze sedačky sudnal když jsem krosnu odvážel na reklamaci prodejci. A půjčenou navigaci už jsem musel vrátit. Co se orientace v terénu týče, tak v tomto směru jsem klidný, jsem přeci jen doma. Jen mi trochu vadí, že nevidím přesně jestli zbytečně nestoupám, nebo neklesám a také rychlost.

Wink Marek Malý

Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa: Martin Galle Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Po nádherným babím létě letos dost rychle nastoupil podzim a lítat už vlastně nešlo. Možná tento víkend to půjde, chtěl bych ještě něco zaletět a proč ne do Kameňa, konenkonců na to mám ještě dva dny. Je neděle 30.10.2011, kolem poledne stojím na startovce a skládám hadraplán. Oproti předpovědi, kdy nemělo skoro nic, fouká tak trojka odhadem. S velkým sebezapřením dávám napodruhý start, první pokus bokem na vítr nedopadl...Možná se ten křižák jednou naučím. No letím konečně, dole mávají ňácí chataři, mávám taky ze všech sil, ale hned zas hrábnu po řidičkách, protože to hází jako prase. Hurá na první rameno. Moc se to nelepší, nějak se ale dneska výjimečně nebojím, blbý je, že po nafocení přehrady foťák začne ukazovat vybitou baterku. Byla skoro plná na startu.

 Laughing Martin Galle

Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa: POHODOVÝ PARAVÝLET Z BOŠOVIC DO KŘEPIC A BOŘETIC Novas Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Je konec května, venku krásně, teplo, letovo. Sedím v hokně a když je troška volno, mrknu na net na Medarda a Windguru. Říkám si "...dneska by to šlo" Kolem poledne kouknu na telefon, ... je tam SMS od Standy létajícího Sýkory... "Dnes jedeme polítat do Bošovic" A tak kolem šesté odpoledne se sjíždíme na malém modelářském letišti nad Bošovicemi. Vlastně jsem žádný let do Kameňa ani na dnes neplánoval, ale když jsem vyfotil na startovačce nádrž, najednou mě to napadlo..."A proč ne"??. Tak mrknu do mapy a hledám kam prásknout otočňáky. Kluci poletí směrem na Pálavu, tak se k nim přidám, někde u Křepic to otočím na jihovýchod směr Bořetice. Dobře to tam znám, mají tam letiště a mám tam i rodinu, a pokud nejsou zalezlí ve sklepě, třeba mi i zamávají. Tento můj FAI triangl jistě nebude na čelní pozici v slavné Romanově tabulce, ale určitě mu udělám radost:-) Tak snad to stihnu do podzimní uzávěrky sepsat a poslat jury

 (lhúta je 30dní, tak mne napadá že jsem ještě nikdy nedostal úplatek Proksík)    Foot in mouth František Nováček - Novas

Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa: Jaroslav Sura Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Tandemový let - jelikož většina tandemových letů je delších než tento, rozhodli jsme se jen tak obletět blízké okolí. S kamarádem Luďkem jsme se domluvili už večer, že se ráno půjdeme trochu proletět po okolí a tak už za rozbřesku jsme se chystali na letišti v Silůvkách. Plán nebyl nijak daný. Jen jsme chtěli trochu prošmejdit okolí a zkontrolovat důvěrně známá místa, ale když už jsme měli s sebou foťák a pár fotek z okolí Kounic a Bratčických pískoven jsme přeci jen udělali tak se s Vámi o ně podělíme.

Jaroslav Sura,Kiss Lenka Plichtová

Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa: Daniel Sura Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Tak jsem se letos konečně odhodlal zapojit se do naší všemi oblíbené soutěže „MORAVSKÝ KAMEŇ“. Narychlo si nechat od táty načmárat trojúhelník, půjčit si fotoaparát, prohodit pár vtípků o nabitých bateriích a alou do vzduchu. Na startu foukal krásný protivítr, takže jako vždy na podruhé, ale přece. Následovala rychlá fotografie letiště, vytáhnutí cáru papíru s mapou z kapsy a rychle k prvnímu otočnému bodu. Při přibližování k prvnímu otočnému bodu fotoaparát sdělil radostnou zprávu. Baterie byly právě vybity. Naštěstí po důkladném zkoumání pouzdra fotoaparátu jsem objevil baterie náhradní, tak let mohl pokračovat dál. Následně vyfotit první otočný bod, druhý otočný bod a rychle zpátky na letiště. Na letišti už mě vřele všichni očekávali, tak jsem rychle přistál, prohodil pár rychlých slov o zážitcích z letu, sbalil věci a upaloval domů začít rychle psát zápis o letu, takže jej teď těsně před vypršením termínu pro podání zasílám.

Surprised Daniel Sura

Celý článek...
 
Hlásím let do kameňa: Za Krakonošem - Mlčoch Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

 Přišla krásná teplá sobota 24. 9. a já jsem dostal chuť zaletět letos do Kameňa nějaký pěkný FAI trojúhelník. Nechtěl jsem ale jen tupě burácet 150 km nad strništěma v Polabí a užírat se nudou. Chce to nějakou suprovou krajinu a vítr převážně do zad. Tak jsem poštudoval Medarda a hlavně pak Flymet a najednou jsem to uviděl. Na severu téměř bezvětří a pak se vítr stočí do kruhu. Takže start na LKVS u Turnova, let do Špindlerova Mlýna převážně se slabým větříkem do zad, pak otočit na jih do Hořic, zpočátku bezvětří a až těsně u Hořic trošku proti větru, a po poslední otočce se sílícím větrem do zad zpátky. Ještě se podívat, v kolik zapadá slunce (kurevsky brzo), napakovat všechno do auta, vysvětlit družce, teda teď už ženě, že mám samostatný program (– nejobtížnější část výletu) a tradá do Turnova.

Laughing Radek Vondra alias Mlčoch

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí1234DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Tak toto je moje práce v Joomle. Snad se bude líbit.