Domů

Akce v luftě

Žádná akce v luftě :-(

Languages

Languages
TOPlist

MORAVSKÝ KAMEŇ FAI TROJÚHELNÍK Pavla Hálová Tisk Email
 Jak jsem si vyzkoušela KAMEŇ
Jsem začátečník., ale přesto soutěživý typ. Problém je v tom že současné disciplíny mi moc nevyhovují.Ve slalomu  nemám šanci, protože míň jak 10 metrů nad zem mě nikdo nedostane, navigace je pro mě pasé - zabloudím i v okolí Stichovic a termiky se bojím.V přesnosti přistání už se ale lepším – trefím se na letiště.
Když Roman dával dohromady pravidla soutěže, byla jsem přitom. Seděli jsme s Kájou, Šedivákem a  Jarkem Surou u Drobečka v kanceláři, popíjeli Frankovku a poslouchali, vo vo vo vočem to bude.
Celý článek...
 
MORAVSKÝ KAMEŇ FAI TROJÚHELNÍK Mlčoch Tisk Email
 MŮJ ...TŘETÍ.... LET „DO KAMEŇA“
Tak když mi teda JURY minulý let s dotankováním u pumpy neuznala jako trojúhelník, ale jen let bez návratu, zvažoval jsem, jak zareagovat. Nabízelo se spousta možností - např. urážlivý mail, zásilka s nechutným obsahem, protestní nóta v OSN a podobné odvážné chlapské činy. Zvolil jsem ale poměrně srabáckou odpověď, že to tedy poletím znovu, jenom budu muset nějak vyřešit to palivo a chcaní. Cestou na chalupu jsem se zastavil v OBI a zakoupil průhlednou hadičku, kterou jsem chtěl přepouštet benzín. Když už jsem byl u těch hadic a hadiček, tak mě napadlo, že pomocí hadičky by se dalo vyřešit i to močení. Prostě odpadní roura. Tak jsem se v tom OBI pokusil nacpat ptáka do různejch hadic, ale pochopitelně mi byly všechny malý :-). Nejlepší by byla od luxu, ale kdo by kvůli tomu kupoval celej lux, že jo. 
Celý článek...
 
MORAVSKÝ KAMEŇ LET BEZ NÁVRATU ALE POTOM JO Mlčoch Tisk Email
 MŮJ DRUHÝ LET „DO KAMEŇA“
V poslední době jsem začínal mít svrbění udělat nějakej hodnotnej leteckej počin. Podvečerní polítání je fajn, ale leckdy se mi už jednotlivé výlety v paměti překrývají, takže jsem prostě chtěl letět daleko, dál než jsem kdy letěl a taky by neměl chybět prvek dobrodružství, tedy nemít tu jistotu, že se natuty vrátím…. A když už plánovat, tak proč ne do Kameňa, a proč ne FAI trojúhelník. Bylo mi jasný, že na mety nejvyšší nedosáhnu, 137,5 km za 8 litrů od Tomáše B. je pro mne někde mimo realitu. Ale zkusit slušnej let bylo výzvou. 
Celý článek...
 
MORAVSKÝ KAMEŇ LET BEZ NÁVRATU Weis Tisk Email
 Spolu s Tomem Berkou jsme odstartovali z Medlánek směrem ku Praze. Protože termika nebyla  nic moc, tak jsme točili jen občas a mně došlo palivo za Humpolcem, ale Tom pokračoval ještě asi hoďku dál. Cestou jsme potkali Šikeca, když na Nových Sadech vlekal volnomyšlenkáře, kterým to šlo ještě hůř než nám. Po přistání jsem to dotlačil až na náměstí v Humpolci.
Celý článek...
 
MORAVSKÝ KAMEŇ FAI TROJÚHELNÍK MICHAEL NADAŽY Tisk Email
 MŮJ PRVNÍ LET „DO KAMEŇA“
Dneska jsme vlastně neměl jít lítat ale to počasí se nedalo vydržet.Taky je konec prázdnin a nemám žádný zápis do kameňa!!!!!Zkoušel jsme to několikrát .Vždycky se něco pokazilo(nekoupil jsem si dost paliva, neodstartoval jsme na poprvé ztráta 20min,silný vítr,částečně upadnutá sedačka za letu atd.)jasně výmluvy ale pravdivéJ)můj první let byl doufám zkušební. 
Celý článek...
 
MORAVSKÝ KAMEŇ FAI TROJÚHELNÍK Radim Frank Tisk Email
 MŮJ DRUHÝ LET „DO KAMEŇA“
Tak nám Tomáš zdvihl laťku pěkně vysoko. A to jsem si myslel, že to uzený a slivovica zůstane v Prostějově. Nerad lítám na delší vzdálenosti sám, ale protože můj teampilot Šedivák prodal krosnu, tak mi nic jinýho nezbylo. Trať jsem si zhruba naplánoval tak, abych ulítl o pár km víc, než Tomáš. A pak jsem už čekal na počasí,ale to přišlo dřív a zastihlo mě naprosto nepřipravenýho. 27.8 bylo od rána perfektní počasí a já se rozhodl, že to zkusím. Na 140km trojůhelník jsem odhadoval, že budu potřebovatasi 3,5-4 hod v téměř optimálním počasí. 
Celý článek...
 
MORAVSKÝ KAMEŇ LET BEZ NÁVRATU Dušan Kubíček Tisk Email
  MŮJ DRUHÝ LET „DO KAMEŇA“
Na úterý a středu byla předpověď ideální pro uskutečnění letu do Kameňa , proto jsem
kontaktoval motorového Jaroslava zda by mi nepůjčil pet flašku upravenou jako nádrž.
Plánoval jsem FAI trojůhelník o délce asi 35km.Měl to být let bez motoru Sloup – Drahany –Ruprechtov.Odmontoval jsem nádrž ,aby nezavazela a přimontoval jsem Jarkovu petku , kterou jsem předtím ocejchoval po 0,1L.Bohužel starter se mi k vůli špatným bateriím nepodařilo zprovoznit (kovářova kobyla).
Vyrazil jsem se švagrem co by odvozem do Ruprechtova.Nalil jsem si 1,1L benzínu , udělal fotku a vystartoval jsem.
Celý článek...
 
MORAVSKÝ KAMEŇ LET BEZ NÁVRATU Tomáš Berka Tisk Email
MŮJ třetí LET „DO KAMEŇA“ aneb  Jak jsem chtěl dobýt Prahu

Před nedávnem jsem byl osloven Českou poštou, abych vymyslel levnější způsob přepravy kusových zásilek mezi Brnem a Prahou. No, neboť létám na padáku, tak nic rozumějšího než vzduchem mne ani nenapadlo. Vzpomněl jsem si na první průkopníky létání, kdy se díky poště de facto rozmohla letecká doprava.
Vyfasoval jsem tedy několik tajných obálek a mým úkolem bylo přemístit je z Brna do Prahy. První pokus (byl to onen druhý zápis do kameňa) se s pozitivní odezvou 
Celý článek...
 
MORAVSKÝ KAMEŇ FAI TROJŮHELNÍK Tomáš Berka Tisk Email
MŮJ DRUHÝ LET „DO KAMEŇA“
Na tento let, jsem se již připravoval od brzkého jara. Ptáčci si ještě foukali na krovky a já už důmal, kdy na to. Můj první let do Kameňa, byl , no řekněme, spíš takovým testem, jestli Roman  s Prosíkem, dokáží vůbec spočítat a vyhodnotit, takové výkony našich pilotů. Ano, umněj.
Defakto celou letní sezónu, jsem trapně promrhal svoji účastí na různých místních i zahraničních závodech, ale pořád mi něco chybělo. Dokonce i moje účast na Mistrovství Evropy v Polsku, mně nějak zvlášť nenaplnila. No, a pak mi to docvaklo.
Celý článek...
 
MORAVSKÝ KAMEŇ FAI TROJÚHELNÍK Petr PROKS Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 
MŮJ PRVNÍ LET „DO KAMEŇA“
Plánovaný výlet na Pernštejn a okolí změnil Kamil letem do Kameňa. Naplánoval si krásný 120km trojúhelník. Ten jsem mu zredukoval ne na 45km jak uvádí, ale v plánu byla pěkná 70km trať. Bohužel se to zvrtlo jen tím, že prostě Kunštátský zámek, vypadal dost podobně tomu v Letovicích. Neúprosná GPS a záznam z tratě, ale vrhl nejednu slzu do oka a stál mě i pár piv. Bylo divné, že jsme z těch údajných Letovic byli nějak rychle, ale co, už s tím nic nenaděláme. 
Celý článek...
 
MORAVSKÝ KAMEŇ FAI TROJÚHELNÍK Kamil Ondroušek Tisk Email
MŮJ PRVNÍ LET „DO KAMEŇA“
Dlouho jsem plánoval účastnický let do soutěže "O Moravský kaměň", ale až Standův výkon mě dal ten správný impuls. Naplánoval jsem si naivní 120 km FAI trojúhelník a čekal na počasí. Na neděli to vypadalo slibně, tak jsem do svých úmyslů zasvětil i Proksíka, abych neletěl sám. Po konzultaci se zkušenějším kolegou jsme se rozhodli pouze pro 45 km trojúhelník, že na poprvé to stačí. Po celou dobu jsem Rodeo jen lechtal, a tak let proběhl celkem bez problémů, až na malé houpání, a jeden uzlík na galerii D-čkových šňůr, takže jsem celou dobu letěl s mírně zdeformovaným vrchlíkem, 
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí21222324252627DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Tak toto je moje práce v Joomle. Snad se bude líbit.