Domů

Akce v luftě

Žádná akce v luftě :-(

Languages

Languages
TOPlist

Hlásím let do Kameňa, Pilot: Kamil Ondroušek Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 12
NejhoršíNejlepší 
 
 
Zpráva o letu: Ahoj, tak jsem do toho taky konečně skočil, ať má Roman na Falkonu co vyhlašovat. Co mám povídat jeden velkej olej, ani se to nezhouplo. Jo a ještě jedna poznámka k letu: dle Tvého loňského návodu jsem přidal Otočný bod 3 - Čebín - benzinka. Nádrž před letem jsen nefotil, protože byla úplně plná.
Neztratil jsem se, nehoupalo to, takže jediný vzrůšo bylo moje přistání na kolínko, ale za to určitě může blatíčko na Smradlavce. Posílám povinné fotky, zbytek je na www.kamca.cz 
Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa, Pilot: Michael Nadažy Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 
Konečně počasí. Po úporných větrných a bouřkových týdnech vyšlo počasí jako hrom. Rychle něco do kameňa , než se zase počasí zkazí!

Ale od začátku. Věnoval jsem přípravě (ladění motoru a techniky letu) na kameň celé mistrovství republiky v Novém Městě nad Metují. Kdo tam byl, tak mi to určitě potvrdí!!!!,,Viď Romane, Tome, Jarku, Dane…..
Vzhledem k tomu, že technika nebyla 100% odzkoušená. Naplánoval jsem jen cca 103km. Zatím stačí, protože se nikomu nechce lítat. To jsou jen hlášky typu času dost, není kde spěchat …atd.

Vstávám brzo 4:45 taky jsme trénovali!! Rychlá snídaně a jedeme.
Benzín mám z republiky a tak rovnou na start.Po těch deštích je z poloviny pod vodou .To bude zábava ,,říkám si“ Naštěstí fouká slabý JZ1m/s. Start zadarmo šlap jsem každou nohou jen jednou do vodičky.Aspoň jsem si umyl body a vypral kombinézu od země po kolena.Dál to nedostříklo!!
Celý článek...
 
Berka Tomáš - Let do Kameňa, aneb masakr nad Vysočinou. Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 36
NejhoršíNejlepší 

No, byl to teprve druhej pokus. A defakto jsem letěl to co minule (minule tomu říkejme, řeba tréning)a o tom jsem již psal na www.berx.cz . Nebudu se tedy opakovat. Jsem plachý, málomluvný a bez fantazije. (jak kdosi vtipně již řekl.  

Děkuji za pochopení.

Po tomto textu byl pan Berka telefonicky ZJEBÁN do bezvědomí, že takhle ne a ať se snaží. No a výsledkem je báseň níže. Takže poučení: Berka se musí jebat, pak plodí. Laughing

Celý článek...
 
Vše co lítá, zbouzí luftem Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 10
NejhoršíNejlepší 
 Neděle na mne nastražila hned několik pastí jak se nedostat do luftu. Prvně oslava bratrových narozenin a pak odvoz potomka na školu v přírodě, nicméně v 18:20 jsem na Smradlavce a skládám nádobíčko. Plocha posetá padáky a čeká se na prvního chrousta. Když pytel na chvíli přestal rotovat, precizním startem byl Slávek po dvou krocích ve vzduchu.
Jedna otočka nad letištěm a pro ostatní to bylo jako mávání červeným hadrem býkovi před očima. Kdo mohl tak startoval. Pozdní příjezd jsem dohnal, kamarád Kamil na mě těch 10min. počkal v luftě a už jsme to pelášili za Slávkem k Pernštejnu. Cestou jsem se odtrhl, páč musím dodržet slib synovi a zamávat mu na té škole v přírodě. Cíl obec Skryje a tam někde v okolí jsou. No šaškoval jsem na údolím dobrejch 20min. ale děcka nikde a nebo se umí betelně maskovat. Povinnosti bylo učiněno za dost, tak alou za ostatníma. Kamila potkávám po cca 10min. letu někde před Nedvědicí a spolu to frčíme rovnou k Brnu, kde na obloze balancují horkovzdušné balóny. Zamávat, nafotit, nechat si zamávat a nechat se nafotit.
Celý článek...
 
Michal má nový stroj Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 17
NejhoršíNejlepší 

Michal na novém stroji před startem Michal na novém stroji po startu

 
Pár fotek pro kamarády Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Pár fotek pro kamarády ještě z doby kdy jsem měl rýmečku a kašílek. Na dalším se usilovně pracuje… :-)

a vo tom to je Proksík

Celý článek...
 
Hlásím let pilot: Daniel Trochta Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 
Poletování okolo domácího hnoje mě již naplnilo tak jsem se rozhodl že ptáček vyletí do světa. Abych mému letu dal nějaký smysl rozhodl jsem se jej letět podle pravidel Kamňa a pak jej tam přihlásit. S dvěma deci bílého jsem nad mapou študoval kudy kam. Jelikož jsem seděl v Telči na zahradě tak strt byl jasný: Telč. V okolí jsem našel lítačům známou Želetavu tak bylo první rameno tratě hotovo. Odsud mě vzpomínky vedly k Dačicím, které jsem zapsal jako OB 2, ale vzpoměl jsem si na Vlastu a tak jsem otočnák posunul ještě trochu na jih a zapsal Peč, abych Vlastu přeletem řádně podráždil (což se i povedlo a nejen jeho) 
Takže trojuhelník byl nachystán a severní vítr okolo 3m/s mě měl na 2 ramnenu trati pomoci a pak jsem předpokládal že to lehne a nazpět poletím v utichajícím severáku. No předpoklad moc nevyšel, ale výkon mého nového křídla mě domů donesl.
Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa Pilot: Honza Hloušek Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 
Zasranej budík...to je taky nápad vstávat v neděli deset minut před šestou. Mno vlastně si za to můžu sám protože jsem se rozhod že se zaletím podívat na sraz historickejch teréních aut "o zlomenou poloosu" kterej se koná kousek od startovačky u Jedova. Starý auta se mi líběj, teréní ještě víc, ale zatím jsem se na ně díval jen ze země...no když už tam budu tak si je zkusím nafotit...no a někdo chcel taky nafotit v Jedově barák....teda nevím kterej, ale tady není problém vzít do záběru celou vesnici. Prostě vstávat musím a hlavně aj chcu :-). 
Na letiště jsem dorazil kolem půl sedmý a rychle jsem dal éro dohromady, protože to vypadalo že bude možný polítat fakt luxusně. Dolil jsem do nádrže tak abych měl 7l benzínu, oblík si kombinézu a po tom co jsem na věž ohlásil (máme blízko vojenský letiště takže jim před letem musíme volat) záměr pohybovat se v prostoru Náměšť, Bíteš, Zbýšov u Brna (ačkoli mi bylo jasný že do Zbejšova a Z5 to přes Bíteš nestihnu ani kdybych se pos... ) a řídící mi řek: " Pokud to zvládnete tak nevidím problém" (v čemž měl pravdu, zatím mě limituje jen to co zvládám..teda vlastně to co nezvládám..) jsem poslal kolegyni z práce SMSku že mezi půl osmou a osmou doletím nad Bíteš (když jsem jí 2 tejdny předtím fotil zahradu tak mi pak vynadala že jsem nedal vědět, že by se s manželem a děckama mrkli na jakým kusu hadru to vlastně lítám...) a v 7:00 jsem nahodil motor...no na poprvé se mi chytly šňůry o rám (jsem to před startem nezkontroloval tak dobře mi tak...napodruhý jsem to taky zdrbal, ale na potřetí jsem se konečně v 7:20 odlepil (to mě nas.. protože normálně to dávám napoprvý...ale co už...).
Celý článek...
 
Můj první letošní let do kameňa Pilot: Slavomír Chatrný Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 
 Můj první letošní let do kameňa
Před startem jsem byl trochu nervózní, protože jsem ještě nikdy ve vzduchu nefotil. Tímto se omlouvám za nekvalitní fotky. Startoval jsem u své rodné hroudy v Říčanech. Po odstartování, které se mě povedlo kupodivu na poprvé, jsem si to namířil k Brnu, směr obchodní dům Globus, kde jsem měl první otočný bod. Ten jsem úspěšně nafotil a pokračoval dále. Po cestě jsem zkušebně vyfotil hrad Veveří , Globus jsem cvaknul dvakrát, kdyby se něco nepovedlo, po otočce jsem uviděl ve velké výšce červený padák s kolečkama a divně poblikával. Pro jistotu jsem lehce zamával co kdyby to byl pilot Pepa , ale ten tak vysoko nelítá, ale zase divně bliká. Po té jsem nabral kurs na Tišnov, kde byl můj druhý otočný bod, nad domečkem Toma, zdárně jsem jej našel bez velkého bloudění. 
Celý článek...
 
Můj první let do Kameňa v r.2009 Pilot: Michael Nadažy Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 11
NejhoršíNejlepší 
 Potřetí v tomto roce zkouším první let v r.2009 do Románového kamínku.Ale až dneska vyšlo počasí  našim rosničkářům. První let jsem musel zrušit kvůli bouřce nad Javorovým. Druhý zase zesílil nečekaně vítr.
Vstávám  v 5 ráno.Na letišti v Sedlišti jsem v 6 .Tankuji plnou a startuji v 7 .Start bez problému fouká JZ 1m/s.Plný speed   a hurá na domovské letiště (ve výstavbě)v Petrovicích u Karviné. Měl by mě tam čekat Vláda. Abychom po mém příletu mohli dát druhý otočný bývalá Tesla po Javorovým.
Let probíhal bez problému cca 5Okm/h. Na první OB. jsem byl  po cca 20 minutách.Vláďa už byl  ve vzduchu .Spojili jsme se vysílačkou a jdeme na Teslu. Za chvíli mi Vláda hlásí ,,cuká mi motor nedá se letět".Vyměnil s nějakým tygrem rám 115 za 125 a zapomněl seštelovat karburátor.No nic před Českým Těšínem to obrací zpět na domovské letiště.Já pokračuji dál  směrem Tesla. Opět na speedu.U Třince to začíná házet. Není to termika.Jsou jen ty sračky z Třineckých železáren.Dorážím Teslo a hurá Zpět do Sedlišť.
Celý článek...
 
Nedělní laškování se zbytkem termických bublin (no tedy jen s jednou, ale takto to zní frajersky) Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 11
NejhoršíNejlepší 
Teplota okolí 25C teplota moje 37,5C s diagnózou závažné chlapské nemoci rýmečka s kašílkem. Ráno se Kamil neozval (chrápal jak prase) tak se ještě vykroutit z večerního lítání a můžu to vyležet. 16:40 drnčí mobil, vtipně nezvedám. 17:00 drnčí zvonek u dveří, děti i přes zákaz otevřít a hrozbu že za dveřmi je čert a peklo samo, otevřeli. Vyslechnu si referát o simulantech. A pak zazněla ta kouzelná věta: Proč budeš smrdět doma, když můžeš do luftu. 
17:30 jsme na Smradlavce, Michal a Marek na nás z luftu řvou, jestli letíme s nimi směr Trpín, toto zdvořile odmítáme, páč než to vybalíme, seskládáme a hlavně než se vnutíme do luftu budou kluci už za horami. 18:00 jsme se vnutili do luftu. Domluvený byl západní okruh, takže kolem Dolních Louček na sever, pak to stočit na západ na a na jih. Ve vzduchu byl volej jen sem tam drncáček, až na jeden. 
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí21222324252627DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Tak toto je moje práce v Joomle. Snad se bude líbit.