Domů

Akce v luftě

Žádná akce v luftě :-(


Zapomenuté heslo?
Zapomenuté uživatelské jméno?

Languages

Languages
TOPlist

Letiště Bohuňovice Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

 

Ze sletu rovnou na dovolenou. To nesvědčí ani rychlosti, ani kvalitě tohoto článku o mimořádně povedeném sletu na letišti v Bohuňovicích. Velmi jsem byl překvapen hojnou účastí a bohatým programem po celý den sletu. Ale zpět k Pátku, večerní déšť jsme přečkali ve společnosti Moravských kočovných pilotu, tedy mezi svejma, sranda byla a Tondova meruňkovice co ji nazýval slivovice se dala pít (což si Tonda vysvětlil tak, že všude rozhlašoval, že jsem řekl že je excelentní). V Sobotu se nám podařilo navštívit místní ZOO, tam vše bez ostudy až na možnost focení se s ptákem (Sova). Jen se slečna zeptala jestli se nechceme vyfotit s ptákem, už mám zacpanou pusu a Pája odpovídá za mě. Pak kdo je hlava rodiny. No ale zpět na letiště kde koukáme na letové ukázky vrtulníků, padáku, výrníků a letadel.

a vo tom to je Proksik

 

Celý článek...
 
Na večer okolo komína Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

tentokrát mám foťák sebou, tak se podělím o pár obrázků kolem chalupy. Nejednalo se o žádný super zážitkový let jen večrní kochačka a s dobrou muzikou pohoda na palubě. Zamávat Aničce s Pájou, zkontrolovat výskyt špačka nad Čebínem, né, že by byla letos na vinohradu kulička ne – všechno pomrzlo, ale ať si ty potvory nezvykaj a je jim jasný, kdo je tady v luftu pánem. Bez nějakého cíle se motám luftem, na Priglu fotím rybářský fleky pod hradem Veveří kam chodím máčet vlasce a házet drahý žrádlo do vody (schválně nepíšu – lovit ryby, protože to bych strašně kecal) Pohodu ukončila sms, Anička zvrací, dojeď co nejdřív. Takže povolit trimy a rovnou čarou na Smradlavku. Rozloučit, domů, kde už žena vše uklidila a pro sichr prolít si hrdlo slivovicí co kdybych to blití chytnul i já.

a vo tom to je Proksík

Celý článek...
 
FLYCROSS - Jižní Moravou Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

Pro nás jen Drnholec, ale i tak to stálo za to. Tentokrát jsme tu první a tak vyjídáme Trochtovi a obdivujeme jejich domek, aby bylo co následně pomlouvat (jako každá slušná návštěva). Troubení nebyla svatba, ale Tonda se Slávkem a tak se přesouváme na 500m vzdálené letiště. Karavanové městečko stojí, díky Frantovi máme předstan a kolem šesté hybaj do luftu. Tentokrát mám tady fotografické  poslání takže nastavit gps a valíme. Vracím se s litrem v nádrži, Aničce vysvětluji, že uvítací ceremoniál musí ještě odložit, dotankovat a šup tam znovu. Večer víno od Dana, pochutinky od všech a HOT cibulky od Slávka - „ať to vrátí“ , že Tondo. Druhý den rodinný výlet na kole kolem jezer, odhad 40km jsem podcenil a na tachecu to dalo krásných 60.......

bylo to moc super a to díky Vám všem a vo tom to je Proksík.

Celý článek...
 
A zase to šlo a motor přede jako kotě :-) Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 

Počasí nám přeje, Pája je moc hodná a tolerantní manželka (to jen kdybys to četla) tak hurá do luftu. Smradlavka vzorně posečená s ostrým okrajem vysoké trávy a fouká severo východ, takže bordel od remízku. Tentokrát napodruhé na kříž, ale na start stačilo cca 15m (byl jsem línej si to donýst zpět, ale vyšlo to) Takový štěstí neměl Pepa, klaním se před jeho bojovností a touhou letět, padák krásně srovnanej, ale byl dlouhej, ale věřil. Podle fotek věřil dlouho :-). Naštěstí je vše OK, vysoká tráva holt tříkolky do luftu nepouští. (foto i komentář je zveřejněno se souhlasem Pepy) Tentokrát valím na Boskovice, počasí dobrý na focení, hudba, najezenej, vyčuranej a v luftě co víc si přát. Tentokrát to dalo hodinku a čtvrt krásnýho vzdušného výLETU.

a vo tom to je Proksik

 

Celý článek...
 
Romanovi je 60 Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

S radostí jsem přijal pozvání účastnit se oslavy Romanových narozenin spojených s polétáním okolo Prostějova a obával se co mi to pokazí. Naštěstí jedeme, dárek, flašku Proksovice, kombinačky a balík slámy mám (dárky Romanovi, k některým má velký vztah). Uvítačka, rozbalení , nalití vody (děkuji Marcello) Aničce do bazénku, aby se tam pak mohla hned vyčůrat a to několikrát. Pak bylo hezké, když každý druhý kolemdoucí kontroloval teplotu vody s poznámkou, že to má teplé jak chcánky a já se culil, když si otíral mokrou ruku do trička. Vítr polevuje, tak alou do vzduchu s Danem se domlouvámě že poletíme spolu, tak proto jsme se oba dny vůbec v luftě nepotkali. Motor šlape jak hodinky, nic neodpadává a v nejhorším tady je to jedna velká přistávačka všude. V Sobotu Olomouc a v Neděli  zevlování po okolí, přece jenom je to tady jedna velká rovina, tak se dá lítat docela nízko. (150m)

a vo tom to je Proksík, děkuji Romane

Celý článek...
 
Jak to stálo za hovno Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Na Smradlavku dorážím docela pozdě, ostatní jsou už v luftě, ale celkem se dařilo, od zaparkování po vzlet cca 6min, jen motor začíná blbnout, občas ubírá otáčky. Foukalo celkem svižně a křížák mám oblíbenej, takže u mě dobrý. Na pů plynu a s plným trimem se koušu proti větru 27km/hod, no moc to neletí. Výška předpisová, přece jen to na zemi nebylo s motorem na 100%. Celkem nuda, moc to neletí a krajina furt stejná, ještě že dobře hrajou a když sem tam udělám ostřejší 360-tku je to jak na kajaku nájezdy do proudu, pěkně to hópne. U Lysic otočka po větru a ejhle motor v pravidelných pulzech ubírá o cca 30%, takže chvíli horizont, pak klesání. Výšky mám dost, ale jestli to nebude chvíli stoupat, tak nedoletím zpět.

a vo tom to je Proksík

Celý článek...
 
Ještě to není léto, ale je to bezva Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Trocha roztržitosti při startu jako nezalepený sucháč (dík Kamile), přemlouvání motoru jít do otáček s benzínem 2:1 nový:starý a to by jste nevěřili, že i skoro na volnoběh dokáže vrtule nasát rukavici na zemi (dík Pepo za echo, já si říkal že to drclo) svedčí o tom, že jako vzor pilota s bezchybnou přípravou, bude vybrán někdo jiný než já. No, ale drobná zaváhání (šlompáctví) vynahradil start. Nahození vrchlíku, jeho vybočení (moc blízko remízku), korekce řidičkou, podběhnutí, změna směru a su tam. Vše to šlo rychle a naštěstí podvědomně, takže jsem to nezapomněl. Luft rovné, ale foukalo, proti to letělo 30km/h zato zpátky 65km/h to už bylo paráda. Jen to léto to ještě není a o tom, že jsem nechal podvlíkačky doma můžu dlouho přemýšlet, mám plnou. Kamila, Kočičáka ani Pepu jsem po cestě neviděl, asi šmejdili jinde. Já letěl mrknout na Rakovec na start balónů, zamávat rodince, vyhnat špačky z vinohradu a zpět na Smradlavku. Pěkné to bylo, dušička je zase na chvilku (malou Pájo) v peří a to je teprve začátek sezóny.

a vo tom to je Proksík

 

Celý článek...
 
Pozvánka: PŘEBALOVÁNÍ ZÁLOŽNÍCH PADÁKŮ Tisk Email

Pozvánka: PŘEBALOVÁNÍ ZÁLOŽNÍCH PADÁKŮ

 
Pěkná procházka Tisk Email

Není nad to se s ženou pěkně projít a proč né náhodou po letišti.
No a když už je v autě ten motor a padák fráze: „já si na chvíli odskočím" nabývá úplně jiných rozměrů.

a vo tom to je Proksík

Celý článek...
 
PF2016 Tisk Email

PF 2016

a vo tom to je Proksík

 
za Jožkou .... a zase to šlo :-) Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

V Pondělí to zase šlo, jen ta viditelnost díky oparu nebyla nic moc, teda spíše vůbec, ale když už ten foťák nahoře mám tak co ho nepoužít. Tentokrát s Kočičákem (tím našim Tišnovským) letíme za Jožkou do Býkovic. Dokonce se nám podařilo i sladit rychlosti (já: zatrimováno a lehce nabržděno – Velvet 26 a 103kg v trenkách, Kočičák: plné speed Trend 30 a 103kg s krosnou, plnou nádrží a v zimní kombinéze). Někdy se vyplatí dát si pár knedlíků navíc :-) ….

a vo tom to je Proksík

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Tak toto je moje práce v Joomle. Snad se bude líbit.

404G[@T̃y[W͌‚܂ł

MENU