Domů

Akce v luftě

Žádná akce v luftě :-(

Languages

Languages
TOPlist

FlyCamp Vyškov a domácí Smradlavka Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 19
NejhoršíNejlepší 

To byl zase výkend :-) Možná se už opakuji, ale jen víc a větší kapky. Tondovi to vyšlo vše na výbornou. Posekanej pažit, nedrolivej beton, počasí, parta co se sjela (na místo) a naplánované vzdušné výlety po okolí. Páteční večer jsem startoval moc brzo a hromadné čekání u letiště na Tondu využívám obhlídkou Vyškova a rozhledny Chocholík u Drnovic. Po návratu se přidávám k ostatním a letíme do Morkovic za Petrem, ještě kousek co benzín (pocit zaručeného návratu) dovolí. Večerní pokec, sranda, dobroty kazil jen kravál z dálnice, ale po Tondově radě, že si máme představit, že to hučí moře. Trocha slivovice, trocha Merlotu a slyším i racky. .....

a vo tom to je Proksík .....

 

Celý článek...
 
Takové to domácí lítání Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

Tak tentokrát se Medard sekl, na 18hod hlásil 0 max 0,5m/s. Šlo to krásně na kříž, pár kroků a su tam. Zkouším jak Luděk živé video na ty Facebooky a je pravda, že stojánek na pultík by se hodil, je toho na držení už nějak moc, plyn, řízení, mobil, svěrač, hubu a slovo, že přijdu brzo domů. Čekání na ostatní a vzhledem k tomu, že proti větru to leze sotva 30km/h, tak s cílem Vírská přehrada se loučím a poletím s ostatníma někam proti větru. Vzhledem k rozdílným rychlostem se formace moc nedaří, hoši jsou líní se pořádně nažrat, ale občasné kolečko vše napraví. Jindy zas naplno odtrimovat ať se ví kdo tady je sprinter (né postavou). Na cestě zpět se předemnou docela nízko prohnali dva zbohatlíci ve vrtulníkách, dělám ze dvě vyčkávací kolečka až se ten bordel v luftě uklidní a můžeme pokračovat. Mělo jich být minimálně 5, chvílemi jsem byl rád, že z toho nevypadnu. Bordel naštěstí ustal, západ je na obzoru, tak dle pravidel dolů. Pěkné to bylo.

a vo tom to je Proksik

Celý článek...
 
A zase to šlo Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 

Dnes jsem si foťák vzal, tak z večerní hodinky bude i nějaká fotka a pár řádků. Pofukovalo od jihu, takže radši Prigl, Medlánky, Globus a poletování po okolí. Klobouk dolů před Kočičákem a jeho opravdu utaženou spirálou u Kuřimi, jo má to v ruce. Luft rovné, muzika, nemám hlad ani žízeň a nic mě nebolí, co víc si přát. Začíná babí léto a to spolu s jarem mám nejraději. Tondovo "létu a letu zdar" je dobrý, ale za mě "jaru a babímu létu a letu zdar" ale to už není ono. Na druhou stranu, večery budou delší, slivovice mám dost tak můžu dumat a nebo se na to taky .....

A vo tom to je Proksik

Celý článek...
 
Letiště Bohuňovice Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 

 

Ze sletu rovnou na dovolenou. To nesvědčí ani rychlosti, ani kvalitě tohoto článku o mimořádně povedeném sletu na letišti v Bohuňovicích. Velmi jsem byl překvapen hojnou účastí a bohatým programem po celý den sletu. Ale zpět k Pátku, večerní déšť jsme přečkali ve společnosti Moravských kočovných pilotu, tedy mezi svejma, sranda byla a Tondova meruňkovice co ji nazýval slivovice se dala pít (což si Tonda vysvětlil tak, že všude rozhlašoval, že jsem řekl že je excelentní). V Sobotu se nám podařilo navštívit místní ZOO, tam vše bez ostudy až na možnost focení se s ptákem (Sova). Jen se slečna zeptala jestli se nechceme vyfotit s ptákem, už mám zacpanou pusu a Pája odpovídá za mě. Pak kdo je hlava rodiny. No ale zpět na letiště kde koukáme na letové ukázky vrtulníků, padáku, výrníků a letadel.

a vo tom to je Proksik

 

Celý článek...
 
Na večer okolo komína Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

tentokrát mám foťák sebou, tak se podělím o pár obrázků kolem chalupy. Nejednalo se o žádný super zážitkový let jen večrní kochačka a s dobrou muzikou pohoda na palubě. Zamávat Aničce s Pájou, zkontrolovat výskyt špačka nad Čebínem, né, že by byla letos na vinohradu kulička ne – všechno pomrzlo, ale ať si ty potvory nezvykaj a je jim jasný, kdo je tady v luftu pánem. Bez nějakého cíle se motám luftem, na Priglu fotím rybářský fleky pod hradem Veveří kam chodím máčet vlasce a házet drahý žrádlo do vody (schválně nepíšu – lovit ryby, protože to bych strašně kecal) Pohodu ukončila sms, Anička zvrací, dojeď co nejdřív. Takže povolit trimy a rovnou čarou na Smradlavku. Rozloučit, domů, kde už žena vše uklidila a pro sichr prolít si hrdlo slivovicí co kdybych to blití chytnul i já.

a vo tom to je Proksík

Celý článek...
 
FLYCROSS - Jižní Moravou Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 

Pro nás jen Drnholec, ale i tak to stálo za to. Tentokrát jsme tu první a tak vyjídáme Trochtovi a obdivujeme jejich domek, aby bylo co následně pomlouvat (jako každá slušná návštěva). Troubení nebyla svatba, ale Tonda se Slávkem a tak se přesouváme na 500m vzdálené letiště. Karavanové městečko stojí, díky Frantovi máme předstan a kolem šesté hybaj do luftu. Tentokrát mám tady fotografické  poslání takže nastavit gps a valíme. Vracím se s litrem v nádrži, Aničce vysvětluji, že uvítací ceremoniál musí ještě odložit, dotankovat a šup tam znovu. Večer víno od Dana, pochutinky od všech a HOT cibulky od Slávka - „ať to vrátí“ , že Tondo. Druhý den rodinný výlet na kole kolem jezer, odhad 40km jsem podcenil a na tachecu to dalo krásných 60.......

bylo to moc super a to díky Vám všem a vo tom to je Proksík.

Celý článek...
 
A zase to šlo a motor přede jako kotě :-) Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 

Počasí nám přeje, Pája je moc hodná a tolerantní manželka (to jen kdybys to četla) tak hurá do luftu. Smradlavka vzorně posečená s ostrým okrajem vysoké trávy a fouká severo východ, takže bordel od remízku. Tentokrát napodruhé na kříž, ale na start stačilo cca 15m (byl jsem línej si to donýst zpět, ale vyšlo to) Takový štěstí neměl Pepa, klaním se před jeho bojovností a touhou letět, padák krásně srovnanej, ale byl dlouhej, ale věřil. Podle fotek věřil dlouho :-). Naštěstí je vše OK, vysoká tráva holt tříkolky do luftu nepouští. (foto i komentář je zveřejněno se souhlasem Pepy) Tentokrát valím na Boskovice, počasí dobrý na focení, hudba, najezenej, vyčuranej a v luftě co víc si přát. Tentokrát to dalo hodinku a čtvrt krásnýho vzdušného výLETU.

a vo tom to je Proksik

 

Celý článek...
 
Romanovi je 60 Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

S radostí jsem přijal pozvání účastnit se oslavy Romanových narozenin spojených s polétáním okolo Prostějova a obával se co mi to pokazí. Naštěstí jedeme, dárek, flašku Proksovice, kombinačky a balík slámy mám (dárky Romanovi, k některým má velký vztah). Uvítačka, rozbalení , nalití vody (děkuji Marcello) Aničce do bazénku, aby se tam pak mohla hned vyčůrat a to několikrát. Pak bylo hezké, když každý druhý kolemdoucí kontroloval teplotu vody s poznámkou, že to má teplé jak chcánky a já se culil, když si otíral mokrou ruku do trička. Vítr polevuje, tak alou do vzduchu s Danem se domlouvámě že poletíme spolu, tak proto jsme se oba dny vůbec v luftě nepotkali. Motor šlape jak hodinky, nic neodpadává a v nejhorším tady je to jedna velká přistávačka všude. V Sobotu Olomouc a v Neděli  zevlování po okolí, přece jenom je to tady jedna velká rovina, tak se dá lítat docela nízko. (150m)

a vo tom to je Proksík, děkuji Romane

Celý článek...
 
Jak to stálo za hovno Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Na Smradlavku dorážím docela pozdě, ostatní jsou už v luftě, ale celkem se dařilo, od zaparkování po vzlet cca 6min, jen motor začíná blbnout, občas ubírá otáčky. Foukalo celkem svižně a křížák mám oblíbenej, takže u mě dobrý. Na pů plynu a s plným trimem se koušu proti větru 27km/hod, no moc to neletí. Výška předpisová, přece jen to na zemi nebylo s motorem na 100%. Celkem nuda, moc to neletí a krajina furt stejná, ještě že dobře hrajou a když sem tam udělám ostřejší 360-tku je to jak na kajaku nájezdy do proudu, pěkně to hópne. U Lysic otočka po větru a ejhle motor v pravidelných pulzech ubírá o cca 30%, takže chvíli horizont, pak klesání. Výšky mám dost, ale jestli to nebude chvíli stoupat, tak nedoletím zpět.

a vo tom to je Proksík

Celý článek...
 
Ještě to není léto, ale je to bezva Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Trocha roztržitosti při startu jako nezalepený sucháč (dík Kamile), přemlouvání motoru jít do otáček s benzínem 2:1 nový:starý a to by jste nevěřili, že i skoro na volnoběh dokáže vrtule nasát rukavici na zemi (dík Pepo za echo, já si říkal že to drclo) svedčí o tom, že jako vzor pilota s bezchybnou přípravou, bude vybrán někdo jiný než já. No, ale drobná zaváhání (šlompáctví) vynahradil start. Nahození vrchlíku, jeho vybočení (moc blízko remízku), korekce řidičkou, podběhnutí, změna směru a su tam. Vše to šlo rychle a naštěstí podvědomně, takže jsem to nezapomněl. Luft rovné, ale foukalo, proti to letělo 30km/h zato zpátky 65km/h to už bylo paráda. Jen to léto to ještě není a o tom, že jsem nechal podvlíkačky doma můžu dlouho přemýšlet, mám plnou. Kamila, Kočičáka ani Pepu jsem po cestě neviděl, asi šmejdili jinde. Já letěl mrknout na Rakovec na start balónů, zamávat rodince, vyhnat špačky z vinohradu a zpět na Smradlavku. Pěkné to bylo, dušička je zase na chvilku (malou Pájo) v peří a to je teprve začátek sezóny.

a vo tom to je Proksík

 

Celý článek...
 
Pozvánka: PŘEBALOVÁNÍ ZÁLOŽNÍCH PADÁKŮ Tisk Email

Pozvánka: PŘEBALOVÁNÍ ZÁLOŽNÍCH PADÁKŮ

 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Tak toto je moje práce v Joomle. Snad se bude líbit.