Domů

Akce v luftě

Žádná akce v luftě :-(

Languages

Languages
TOPlist

Hlásím let do Kameňa: Radek Vondra Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Letos jsem ještě nic nezalétl do Kameňa a už jsem to cítil jako ostudu. Chtěl jsem někam daleko doletět, užít si to, a sehnat nějaký bezbolestný odvoz zpátky domů. Když se přede mnou moji rodiče zmínili, že uvažují o koupi karavanu, secvaklo mi, vzpomněl jsem si na Dana Trochtu a jeho nabídku na prodej karavanu. Prostě a jednoduše, Dan byl v pátek v Modelcity u Znojma, rodiče se tam jeli podívat na jeho karavan a já jsem cestu tam chtěl absolvovat vzduchem. Medard dával celý den trochu zmatené údaje, ale Flymet se nemýlil a ukazoval pořád stejnou prognózu větru – lehounký vítr SZ v podstatě stále do zad. Plán byl jednoduchý – start v mých téměř rodných Doubravčicích kousek východně od Prahy, a let po přímce přímo na Znojmo.

Tongue out Radek Vondra alias Mlčoch.

Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa Jiří Bajnárek Tisk Email

Závěr prázdnin je k milovníkům vůně Skytexu a Naturalu obzvláště štědrý. Sobota 18.8. celodenním bezvětřím a slabounkou bezoblačnou termikou k létání přímo vybízí. Při plánování trati se raději držím zpátky. Vybavuje se mi můj poslední pokus o 105km trojúhelník, který neplánovaně ukončila prázdná nádrž jen 2km před cílem. Navíc jsem šťastným majitelem nového Velveta, kterého nemám na delší trati ještě úplně osahaného. Mimochodem za konzultace při jeho výběru touto cestou děkuji snad všem, kdo v PPG něco znamenají včetně Proksíka. Létání s ním je opravdu radost. Nakonec tedy kreslím 88km výlet do podhůří Orlických hor a na Náchodsko. Samotný let běží sametově. Velvet na speedu uhání, podvečerní slunce nasvětluje krásné výhledy do kopcovitých oblastí Východních Čech i na hladinu Rozkoše. Do cíle dorážím na pokraji euforie. Pár zatáček nad letištěm s kamarádem Kubou a finále. Na závěr prosím jury, aby přimhouřila oko nad kvalitou některých fotek a těším se na příště. 

Smile Jiří Bajnárek   

Celý článek...
 
Hlásím další let do Kameňa: Jiří Koudela Tisk Email

  Současné počasí nás chce asi ulítat a tak po posledním letu s Petrem z Velké Dobré jsem si to chtěl zopakovat. Večer jsem u počítače vybral otočné body tak, aby z toho byl co nejvíce rovnoroamenný trojůhelník. Opět jsme chtěli letět směrem na Ranou a tak jako první otočný bod vyšla kaplička u vesničky Sinutec. Druhý otočňák vyšel na výraznou křižovatku karlovarské silnice u Bukova. Myslím že toto místo bylo vyhlášeno i jako křižovatka smrti, než tam výrazně omezili rychlost. Večer jsem nastavil budíka na půl šestou a usnul. V půl sedmé mne probudil Petr telefonem, kde prý jsem. Budík holt stávkoval. Rychle jsem posbíral vše potřebné a vyrazil. Ještě mne na dálnici zdržela kolona u nějaké bouračky, ale v půl osmé jsem již vše připravoval na letišti ke startu.

Wink Jiří Koudela

Celý článek...
 
Hlásím let do kameňa: Luděk Svoboda Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Na svůj premierový let do kameňa jsem čekal poměrně dlouho, lenost plánovat nemegalomanské tratě spojenou s vrozenou averzí vůči „papírování“ pomohl překonat až večerní telefonát s Petrem Buchtou. Když oznámil, že má naplánované dva trojúhelníky do Xcontestu, bylo rozhodnuto, jednoduše se přidám, ať neletí sám. Ráno o půl šesté následujícího dne jsme dorazili na startovačku, kde se už do vzduchu s Jeniferkou dral Ivoš a letěl si šlehnout. Svítání vytvořilo na obloze okouzlující  červánkovou scenérií, pohled který stál za vstávání, i kdyby měl člověk vrtuli zlomit. Startujeme a kolem Blanska v poklidu míříme na Černou Horu, jak dva chrousti užívající si ráno. Něco málo nafotíme, v Býkovicích máváme Jožkovi a pokračujeme na Zubštejn. Jsem línej šlapat do speedu a tak mě Petr o dvě stě metrů předlétává, mám možnost pozorovat jak se chová vrchlík v úplavu, je to kliďas.

Laughing s pozdravem Luděk Svoboda

Celý článek...
 
Hlášení letu do Kameňa : Jiří Koudela Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Po delší době se konečně dostavilo letové počasí a to nemůže nechat žádného pilota v klidu. Zavolal mi kamarád Petr, jestli za ním nepřijedu na letiště Velká Dobrá, a že si můžeme udělat výlet. Po práci jsem doložil do auta všechny potřebné lítací věci a zároveň kouknul na Google, jestli by se nedal dát nějaký přelet do Kameňa. Petr projevil přání, že se chce proletět podívat na Ranou s čímž jsem hned souhlasil. V pionýrských dobách začátků paraglidingu jsem z toho kopce nikam daleko neodlétl, tak proč se do těch míst nepodívat s motorem. Jako první otočný bod jsem zvolil lom u Žichovic. Druhý otočňák byla obec Peruc a potom zpátky na letiště. S mapou jsem si nedělal moc starosti. Přilepil jsem si na mapník ICAO mapu a jenom pro jistotu jsem si vytiskl z internetu detail prvního otočňáku.

Wink Jiří Koudela

Celý článek...
 
A zase to prošlo :-) Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Nádobíčko sbaleno, na Smradlavce je Pepa, chystá si tříkolu, krátký pokec že to lehne, nelehlo a od západu se cosi nepěkného šinulo k nám. No nebude to takovej volej jako minule, ale každej den není posvícení. Start tentokrát napodruhé a radši na kříž (dost foukalo a nestihnul jsem to zase přibrzdit, musím uznat, že Velvet je nad hlavou okamžitě. Na kříž to ale bylo bez problémů a zadarmo. Nejvíc to hópalo po startu, než se člověk dostal ze závětří stromů, potom už nic dramatického, jen proti větru to bylo citelně pomalejší. Letíme radši na jistotu proti větru, co kdyby to nelehlo. Na obzoru balóny a během chvilky jsou u nás, oblítáváme je zprava, z leva, oni nic ani kurz nemění, ale dnes jim to maže. Chvilku se ještě poflakujem po okolí a před západem bezpečně a na baletku přistáváme. Pěkné  to bylo, ale volej je volej.

Laughing a vo tom to je Proksík

Celý článek...
 
Na večír zase do luftu Tisk Email

  Úterý to bylo dle Kočičáka luxusní, ale já se raději při broušení nábytku řízl do nohy flexou, no police je hotová a středeční večer nedával jinou možnost než jít do luftu. Vedro slušný, oblačnost se rychle rozpadala, na smradlavce jsem tradičně první, vítr tak 3m/s, drobný předstřel jsem naštěstí uběhl, když ho nedobrzdil a zatímco statní skládali nádobíčko, já se už brouzdal luftem. Čekal jsem pozdní termiku, ale nic ani to nedrnclo. Zkouším se chvilku v ostřejší zatáčce motat na jednom fleku, čekám facku, po druhé otáčce přichází, zas to se mnou zalomcuje. Zkouším to znovu bez motoru je to ok, takže to bude asi fakt ,vlastní vrtulák. Ještě nápad točit tu zatáčku ve stoupání, ale výkon motoru byl proti. No musím zhubnout :-( . Letím se mrknout na kraj CTR ke Globusu.

Laughing a vo tom to je Proksík

Celý článek...
 
Na večer do luftu Tisk Email

Pája to umí podat a to tou nejhezčí větou : Seš nějakej nervózní, bež se prolítnout. Práce počká, medard hlásí že to půjde, benzinu moc nemám a je sice pozdě, ale na slabou hodinku to bude stačit. Za cca 5min jsem sbalenej, žena mi přeje ať si to užiju a mažu na Smradlavku. Start tentokrát na druhej pokus, protože se to točilo a protože jsem to vodflákl (to hlavně). Na focení to opět nebylo, opar je v tomto počasí na dením pořádku, ale o to víc jsem si to užíval, luft byl rovné, žádný drncáky a tak jsem zoušel ostřejší otočky, šlo to dobře, strach nebyl až když jsm si asi vlítnul do vlastního vrtuláku, nebo čeho a pěkně to se mnou zacvičilo. No pro dnešek stačilo a blbinky nahradila kochačka po okolí. V nádrži po startu něco pod 5l a po 40min letu to v zrcátku nevypadá moc valně. Slunce zapadá a bude nejvyšší čas mazat na Smradlavku. Pěkné to bylo a zítra to má jít taky.

Cool A vo tom to je Proksik

Celý článek...
 
Hlásím let do KAMEŇA, Martin Galle Tisk Email

Pravda je, že na Kameň se chystám už delší dobu, no počasí letos moc nespolupracuje. Teda ne, že by to vůbec nešlo, ale ta nutná pohoda a klídek na palubě, potřebné k dlouhýmu letu, tam moc nebyli. 27.7. odpoledne, jak tak sleduju flymet, aladin, medard, windguru, chmi, telext čt a věštění z křišťálové koule, by to snad mohlo...
     Před šestou jsem na startovačce, dost pozdě, těsně přede mnou příjíždí traktorista, chystajíc se shrabat od středy posečenou trávu. Už zdálky na mě huláká, jestli jsem někde neviděl kus železa, co vypadá jako náhon od traktoru. Když jsem mu prozradil, že tento leží kousek u odbočky na louku, měl z toho velkou radost a hned utíkal pro něj. Za chvíli přiběhl a za odměnu slíbil, že nejdřív shrabe na druhé straně, abych si to mohl v klidu poskládat a odletět.

Undecided Jo, dneska to bylo prostě 100 procent, Martin Galle

Celý článek...
 
Skupinový let do Kameňa - Martin, Honza a Kuba Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Tímto bych si dovolil požádat veleváženou jury o zvážení zavedení nové disciplíny - skupinový let. Jako praktickou ukázku, jak by to mohlo vypadat, přikládám následující popis. V sobotu 24.6 jsme se domluvili s Honzou a Kubou Šedivými na společném letu.  A jelikož jsme letos ještě nic nezaletěli do Kameňa, tak jsme se rozhodli, že to napravíme. Plán byl celkem jasný - trojúhelník Stichovice - Litovel - Sv. Kopeček - Stichovice.  Tímto se omlouvám, že jsem nezplodil více řádků, ale jsem technik, takže se snažím vyjadřovat stručně.

Surprised Létu a letu zdar Martin, Honza a Kuba

No jako fór dobrý, ale není to nic nového, první let do Kameňa jsem tomu starýmu dělal Já a od tý doby každý ročník hledá a nachází, ke komu by se přifařil, aby to měl bez práce a nemusel nic psát. Vzhledem k tomu že je to pátý ročník, doufal jsem, že už se naučil psát. Omyl, on tu lenost ještě infikoval tomu mladýmu !!!!!!   P.S.: Doufám, že tuto odpověď JURY hodí Petr na konec Tvé zprávy o letu aby všichni věděli. A to jsou reprezentanti co mají jít těm mladým příkladem !!!!!!!!!!! Roman

Technici, struční piloti, lenoši atd..... nikdo Vás nenutí něco do Kameňa přihlásit, není to povinnost, je to pro zábavu a hlavně pro inspiraci ostatním. Na fotky jsou sdílené servery picasa, rajče na tabulku výkonů xcontest. Tady je to o něčem jiným, chci aby vaše lety byly inspirací pro ostatní (Mlčoch, Kamil (letos!)) All: Let typu odstartoval jsem, hodinu seděl na prdeli a přistál už neposílejte. A vo tom to je Proksík


Celý článek...
 
Hlásím let do Kameňa Vladimír Tirpák Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Strávil jsem pěknou létací dovolenou na východním Slovensku, kde jezdím za rodinou. Protože mi už kluk začal chodit a já jsem v autě našel místo aj pro paramotor (vyhodil jsem velký kočárek a nahradil ho golfáčem) a sedačka, padák na lítání na volno se vešli do střešního boxu. Taky si občas někdy doma vyslechnu, že jsem závislák a zaberu víc než půlku auta. Tak jsem se rozhodl, že tady nebudu jen tak poletovat a zaletím si i něco mezinárodního do Kameňa. Ideální den je když se mi v jeden den povede polítat na volno přes den na Sľubici s výhledem na Tatry a večer nebo brzo ráno ještě s motorem Domaša a okolí. I když vím, že to nebude žádný rekord protože nový motor ještě pořád zabíhám a mám přidáno na karburátoru, benzín ředím stále 1:35. Nakonec jsem letěl za 5,5l, se starou Jenniferkou bych to letěl za 4,5l.Naplánoval jsem si trasu kolem dvou hodin. Předpověď počasí vypadala na windguru ideálně, všechny modely měli prakticky stejný výstup, a to že se mi vítr bude pěkně točit a já si poletím celou trasu po větru.

Laughing S pozdravem Ing. Vladimír Tirpák

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Tak toto je moje práce v Joomle. Snad se bude líbit.